kitap
%25

Amcam Bir Robot - Tudem Yayınları

Yeni ürün

Yayınevi: Tudem Yayınları
Yazar: Michael Petrowitz
ISBN: 9786052852613
Sayfa: 64 Sayfa
Ebat: 
15 x 21 cm
Kağıt:
 1. Hamur
Kapak: Karton Kapak

Daha Fazla Detaylar

Sınırlı Özel İndirim

Liste Fiyatı:
19,00 TL

KitapBilgini Fiyatı:
14,25 TL

- +

Yayınevi: Tudem Yayınları

 
Daha Fazla Bilgi

Amcam Bir Robot - Tudem Yayınları

Hakkında;

Robotların günümüz çocuklarıyla imtihanı...

Amcam Bir Robot, "Küçük Yıldızlar - İlk Okuma Kitaplığı" serisindeki yerini alıyor.

"Okuma Seviyesi 3" olarak sınıflandırılan bu heyecan verici öykü, 7 yaş ve üzerindeki öğrencileri, bilimin ışığında, hem eğlenceli hem de öğretici bir okuma serüvenine davet ediyor.

Bilgi çağındaki çocukların, mekanikleşmeye yüz tutan günlük hayatlarından renkli bir kesit sunan Amcam Bir Robot, evle okul arasında günlerini geçiren kâşif ruhlu iki arkadaşın, bilimi ve teknolojiyi nasıl kendi hedeflerine göre şekillendirebileceklerini sevimli bir hikâye aracılığıyla anlatıyor.  


Akıldan hesap vakti! Cem!
234 artı 126 kaç eder? 20 saniyen var! DÜDÜÜT!


Cem'in matematikle başı "azıcık" dertte! Tamam tamam, fena hâlde dertte! Hatta sınıfta kalabilecek kadar! Hele ki, soruları soran kişi eski bedenci Dehşet Demir ise ve yanıtı da saniyeler içinde bekliyorsa… Akıldan hesap yapmak zor, bunu saniyelerle yarışırken yapmak daha da zor! Cem robot değil ya! Gerçi, evde ve okulda neyi ne zaman yapması gerektiğine dair sürekli "komutvari" yönergeler aldığı için biraz robotlaşmış gibi hissetse de, o yine de kendi bildiğini okumaya kararlı. Off, keşke hakiki bir robot olsa da hayatını kolaylaştırsa! Durun bir dakika! Arkadaşı Mert'in bu konuda dâhiyane bir buluşu var. Ve işte huzurlarınızda, her şeyi şıp diye bilen, matematik yeteneği ile Dehşet Demir'i bile birkaç işlemde yenebilen, insan kılığında bir android: Bay Robi!..

Yetişkinlerin çocukların omzuna yüklediği "ağır" sorumlulukları tatlı tatlı eleştiren kitap; başarıya giden yolun önce inanmaktan geçtiğini hatırlatıyor, küçükleri kendilerini daha yakından tanımaya ve potansiyellerinin farkına varmaya çağırıyor.

Amcam Bir Robot, son bölümünde yer verdiği sözlük ve soru sayfalarıyla, okurlarının kelime dağarcığını zenginleştiriyor, okuduklarını daha iyi anlamalarına ve pekiştirmelerine olanak sağlıyor. 

Yaş Grubu;


2. Sınıf (7-8 Yaş)3. Sınıf (8-9 Yaş)

Temalar;

Bilim ve TeknolojiBüyüme ve OlgunlaşmaDuygularEmpatiKendini TanımaOkul Yaşamı


Örnek Sayfalar;Bir Yorum Yaz

Amcam Bir Robot - Tudem Yayınları

Yayınevi: Tudem Yayınları
Yazar: Michael Petrowitz
ISBN: 9786052852613
Sayfa: 64 Sayfa
Ebat: 
15 x 21 cm
Kağıt:
 1. Hamur
Kapak: Karton Kapak

Bir Yorum Yaz

 
Yorumlar(0)

Şu anki müşteri yorumları.

özet

  • Ürün Adı:Amcam Bir Robot - Tudem Yayınları
  • By Tudem Yayınları
  • Fiyat: 14,25 TL
  • Açıklama: Yayınevi: Tudem Yayınları Yazar: Michael Petrowitz I SBN:  9786052852613 Sayfa:  64 Sayfa Ebat:  15 x 21 cm Kağıt:  1. Hamur Kapak: Karton Kapak
Path: > > > Amcam Bir Robot - Tudem Yayınları

Son görüntülenen

QR kodu

Menü