kitap
%25

Aslan Firarda - Tudem Yayınları

Yeni ürün

Yayınevi: Tudem Yayınları
Yazar: Cary Fagan
ISBN: 9786052851838
Sayfa: 128 Sayfa
Ebat: 
13 x 19 cm
Kağıt:
 1. Hamur
Kapak: Karton Kapak

Daha Fazla Detaylar

Sınırlı Özel İndirim

Liste Fiyatı:
23,00 TL

KitapBilgini Fiyatı:
17,25 TL

- +

Yayınevi: Tudem Yayınları

 
Daha Fazla Bilgi

Aslan Firarda - Tudem Yayınları

Hakkında;

Aman dikkat! Şehrin ortasında bir aslan var!

Şapkada Eriyen Bay Karp’tan tanıdığımız Kanadalı yazar Cary Fagan’ın yeni kitabı Aslan Firarda, alışılagelmiş dostluk hikâyelerini bir kenara bırakıyor; yüz elli kiloluk bir aslan ile ufak bir kız çocuğunun kalpleri yumuşatan arkadaşlıklarına odaklanıyor.

Fagan’ın, küçüklük anılarından esinlenerek kaleme aldığı bu naif öykü, bir tren kazası sonucu, ait olduğu sirkten kopup Toronto şehrindeki büyük parka sığınmak zorunda kalan yavru bir aslan ile onu evcilleştirmeye çalışan iki cesur çocuğun başından geçen olayları konu ediniyor.

10 yaş ve üzeri okurlarını, 1920’lerin Kanada’sında geçen nostaljik bir yolculuğa çıkaran Aslan Firarda, günümüz çocuklarının evcil hayvan besleme merakına eleştirel bir yaklaşım getirerek, bir hayvanı sahiplenmek ile onunla dostluk kurmak arasındaki ince çizgiyi başarıyla vurguluyor.

Yıl 1925. Sirklerin ve büyük sahne gösterilerinin hâlâ çok revaçta olduğu bir dönem. Kanada’nın en büyük kenti Toronto, muhteşem bir sirke ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor; fakat... New York’tan gelmekte olan bir trenin devrilmesi, bütün planları altüst ediyor. Dahası, oradan kaçan vahşi bir aslan, şehrin göbeğindeki parka sığınıyor. Şimdi iki çocuk, onu kurtarmak için seferber...

Cary Fagan’ın akıcı ve duru üslubuyla dikkat çeken Aslan Firarda, birisine ya da bir şeye gerçekten değer vermenin, onu özgür bırakmakla eşdeğer olduğunun altını çiziyor.

Okurlarını, hayvan hakları ve hayvan sevgisi üzerine düşünmeye sevk eden yazar, onları bir yandan da önemli bir soruyla baş başa bırakıyor: “Neden bir insan, bir hayvandan daha önemli olsun?”
 

Aslan Firarda, hayvan meraklılarını ve cesur kızları oldukça memnun edecek, eğlenceli olduğu kadar da kolay okunabilen bir macera romanı.”

Kirkus Reviews 

Yaş Grubu;


4. Sınıf (9-10 Yaş)5. Sınıf (10-11 Yaş)6. Sınıf (11-12 Yaş)

Temalar;

ArkadaşlıkDoğal YaşamHak ve ÖzgürlüklerHayvan SevgisiMücadele

Kitap Rehberi;

Örnek Sayfalar;Bir Yorum Yaz

Aslan Firarda - Tudem Yayınları

Yayınevi: Tudem Yayınları
Yazar: Cary Fagan
ISBN: 9786052851838
Sayfa: 128 Sayfa
Ebat: 
13 x 19 cm
Kağıt:
 1. Hamur
Kapak: Karton Kapak

Bir Yorum Yaz

 
Yorumlar(0)

Şu anki müşteri yorumları.

özet

  • Ürün Adı:Aslan Firarda - Tudem Yayınları
  • By Tudem Yayınları
  • Fiyat: 17,25 TL
  • Açıklama: Yayınevi: Tudem Yayınları Yazar: Cary Fagan I SBN:  9786052851838 Sayfa:  128 Sayfa Ebat:  13 x 19 cm Kağıt:  1. Hamur Kapak: Karton Kapak
Path: > > > Aslan Firarda - Tudem Yayınları

Son görüntülenen

QR kodu

Menü