kitap
%25

Benden Bize Kafası Karışıklar - Tudem Yayınları

Yeni ürün

Yayınevi: Tudem Yayınları
Yazar: Seran Demiral
ISBN: 9786052853191
Sayfa: 176 Sayfa
Ebat: 
13 x 19 cm
Kağıt:
 1. Hamur
Kapak: Karton Kapak

Daha Fazla Detaylar

Sınırlı Özel İndirim

Liste Fiyatı:
19,00 TL

KitapBilgini Fiyatı:
14,25 TL

- +

Yayınevi: Tudem Yayınları

 
Daha Fazla Bilgi

Benden Bize Kafası Karışıklar - Tudem Yayınları

Hakkında;

Tartışmak özgürleştirir!

Gençliğin nabzını tutan eserleriyle okuru kalbinden yakalayan Seran Demiral'ın yazdığı Benden Bize, büyüme, kişilik oluşturma ve kendini keşfetme sürecinde sorularına yanıt arayanların düşünsel yolculuklarına rehberlik eden "Kafası Karışıklar" serisinin ilk halkası.
 
Kendi tartışma ortamlarını yaratarak, zihinlerinde uçuşup duran soru balonlarını teker teker patlatan Kafası Karışıklar, hayatı yeni baştan keşfe çağırıyor. Yaşama, özgürlüğe, evrene ve insana dair eteğindeki bütün taşları döküyor.
 
Okurlarını, gündelik hayatın seyrine etki eden ciddi meseleler üzerine "felsefe yapmaya" çağıran bu merak uyandırıcı kitap, yüksek temposuyla gençler için felsefe alanında kaleme alınmış bütün eserlerden ayrışıyor.

 
Ece, sınıflarına yeni gelen Sevim'den pek hoşlanmıyor. Yakın arkadaşı Kaan ile kafa kafaya verip Sevim'e bir oyun oynamaya hazırlanırken, beklenmedik bir gelişme yaşanıyor. Kendilerini keşfetme sürecindeki beş arkadaş bir kulüp kuruyor. "Tartışmacılar Kulübü" adını verdikleri bu yeni oluşumda hayatı her yönüyle tartışmaya ve sorgulamaya açan gençler, birbirlerini anlayarak bakış açılarının ne denli farklılaşabileceğini ve zenginleşebileceğini keşfediyor.   
 
İki kitaptan oluşan serinin ilkinde Ece, "Peki ben kimim?" sorusuyla kendini tanıma çabasını arkadaşlarıyla ilişkileri üzerinden "benden bize" doğru genişletiyor. Kaan ise, "Nerede olmak isterim?" diyerek zamanı, mekânı, dünyadaki varoluşunu sorgulamaya başlıyor.

Akıllarında milyonlarca soruyla etrafımızda dolaşan bütün gençleri Tartışmacılar Kulübünün bir parçası olmaya davet eden Seran Demiral, bu kitabıyla, konuşarak paylaşmanın insan ruhunu nasıl da iyileştirebileceğini gözler önüne seriyor.

O hâlde el ele verip, felsefenin sorgulayan dünyasına adım atmaya hazır mısınız?

Yaş Grubu;


5. Sınıf (10-11 Yaş)6. Sınıf (11-12 Yaş)7. Sınıf (12-13 Yaş)

Temalar;

ArayışBüyüme ve OlgunlaşmaEleştirel DüşünmeEmpatiKendini TanımaSorun Çözme

Örnek Sayfalar;Bir Yorum Yaz

Benden Bize Kafası Karışıklar - Tudem Yayınları

Yayınevi: Tudem Yayınları
Yazar: Seran Demiral
ISBN: 9786052853191
Sayfa: 176 Sayfa
Ebat: 
13 x 19 cm
Kağıt:
 1. Hamur
Kapak: Karton Kapak

Bir Yorum Yaz

 
Yorumlar(0)

Şu anki müşteri yorumları.

özet

  • Ürün Adı:Benden Bize Kafası Karışıklar - Tudem Yayınları
  • By Tudem Yayınları
  • Fiyat: 14,25 TL
  • Açıklama: Yayınevi: Tudem Yayınları Yazar: Seran Demiral I SBN:  9786052853191 Sayfa:  176 Sayfa Ebat:  13 x 19 cm Kağıt:  1. Hamur Kapak: Karton Kapak
Path: > > > Benden Bize Kafası Karışıklar - Tudem Yayınları

Son görüntülenen

QR kodu

Menü