kitap
%35

Kral Şakir Kampanyalı Tam Set (7 Kitap)

Yeni ürün

Yazar: Varol Yaşaroğlu
Sayfa: 7 Kitap Her Biri 208 Sayfa
Kağıt: 2.Hamur 
Kapak: Ciltli

Daha Fazla Detaylar

Sınırlı Özel İndirim

Liste Fiyatı:
224,00 TL

KitapBilgini Fiyatı:
145,60 TL

Bunun Yerine 155,20 TL

- +

Yayınevi: Eksik Parça Yayınları

Paket İçeriği

 
Daha Fazla Bilgi

Kral Şakir Kampanyalı Tam Set (7 Kitap)


Eksik Parça Yayınları tarafından 2018 yılında basılan Kral Şakir 5 Kitap Takım Seti'nin yazarı ve çizeri Varol Yaşaroğlu. Yaşaroğlu’nun yarattığı Kral Şakir karakterinin yer aldığı çizgi film televizyon, sinema ve internetten beğeni ile takip ediliyor. Sadece çocukların değil büyüklerin de ilgi ve beğenisini kazanan çizgi karakter şimdi bir kitap serisinde hayat buluyor.

Kral Şakir Maceraları Okumayı Sevdiriyor
Kitap seti birbirinden eğlenceli hikâyeleri ile çocukları eğlendirerek onlara okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefliyor. Beğenilen çizgi film karakterleri ve kahramanları sayesinde çocuklar bu kitapları eğlenerek okumasının yanı sıra eğlenceli bir dünyaya da adım atıyor.

Kral Şakir kendisi gibi çok ilginç ve eğlenceli bir aile ile sakar bir aile dostuna sahip olduğu için başlarından macera hiç eksik olmuyor. Kral Şakir, babası Remzi, annesi Kadriye, kız kardeşi Canan, kaplumbağa dede ve en yakın arkadaşları Fil Necati’den oluşan bu ekibin başına gelmeyen kalmıyor. Doğaüstü olaylar, canlanan ev eşyaları, aşırı akıllı buzdolapları, sevimli meteorlar, uçan filler ve daha başka yaşadıkları birçok sıra dışı ve komik olayları hikâye eden kitap severek okunuyor.

Kitabın yazarı ve çizeri olan Varol Yaşaroğlu birçok yeteneği ile adından söz ettiren bir isim. Karikatürist, illüstratör, yapımcı ve metin yazarı olan Yaşaroğlu, birçok üniversitede de internet ve mizah üzerine söyleşilere katılıyor. Beş yaşından beri çizdiğini belirten Varol Yaşaroğlu'nun çeşitli gazete ve dergilerde karikatürleri yayımlanıyor. Çok sayıda televizyon programının mutfağında yer alan Yaşaroğlu, çeşitli animasyonları ile de beğeni topluyor.

Setin İçindeki Kitaplar:

Hayat Kısa Filler Uçuyor

Biliyorsunuz, mahallede her türlü acayiplik hep bizim ailenin başına gelir. Doğaüstü olaylar, canlanan ev eşyaları, aşırı akıllı buzdolapları, sevimli meteorlar, uçan filler, ne acayiplik ararsanız bizde!

Babam Aslan Remzi ile sevgili dostu Fil Necati ise neredeyse her macerada ayrılmaz bir ikili olurlar. Fil Necati’nin doymak bilmez iştahı ve sakarlığı yüzünden en akla gelmedik durumlarla karşılaşırız. Ama her zaman dostluk ve dayanışma kazanır. Birazcık sakarlık olsa da…

Anlatsam Film Olur

2016 yılında Cartoon Network'ta yayına başlayan Kral Şakir, kanalın yayınladığı ilk Türk animasyon dizisi. Dizinin zaman içinde beğeni kazanmasıyla Kral Şakir’in maceralarının anlatıldığı kitaplar, 2017 yılında itibaren takipçileriyle buluşmaya başladı. Kral Şakir serisinin üçüncü kitabı Anlatsam Film Olur! ismiyle 2018 yılında Eksik Parça Yayınevi tarafından basıldı. Karikatürlerle zenginleşen kitap, Kral Şakir çizgi dizisindeki karakterlerin yaşadığı sıra dışı ve eğlenceli maceralardan bir kesit içeriyor. Çocuklara okumayı sevdirmek için güzel bir başlangıç niteliğinde olan Kral-Şakir Anlatsam Film Olur! dayanıklı cildiyle uzun yıllar çocukların kütüphanelerinde yerini koruyacak bir kitap.

Tek Kişilik Dev Orkestra

Kral Şakir-Tek Kişilik Dev Orkestra, 2017 yılında Eksik Parça Yayınevi tarafından Türkiye'de yayınlandı. Çocukların büyük ilgisini çeken kitap 208 sayfa. Kral Şakir, Varol Yaşaroğlu'nun yarattığı bir karakter. Kısa sürede çok geniş bir kitleyi kendine hayran bırakan Kral Şakir'in kitabı dışında yüksek izlenme payına sahip bir çizgi dizisi ve filmi var. Kral Şakir, tamamen hayvanlardan oluşan bir dünya sunuyor. Birbirinden eğlenceli karakterlere sahip olan hikayede, Şakir'in ailesi ve arkadaşlarıyla yaşadığı olaylar anlatılıyor. Çocukların hikayedeki favori karakterleri Kral Şakir ve Fil Necati. Kral Şakir-Tek Kişilik Dev Orkestra, birbirinden eğlenceli hikayeleriyle çocukları eğlendirerek onlara kitap okuma alışkanlığı kazandırmayı hedefliyor.
Gelmiş Geçmiş En İlginç Aile: Dizinin baş kahramanı olan Şakir bir aslan. Lakabı Kral Şakir olan karakter, kendisi gibi ilginç bir aileye sahip. Kral Şakir'in kendisi gibi aslan olan babası Remzi bir bankada çalışıyor. İşten eve geldiğinde Fil Necati ve Şakir'le birlikte video oyunları oynuyor. Annesi Kadriye ve kız kardeşi Canan ise birer kedi. Annesi genelde evi temizleyip yemek yaparken, ailenin en küçük ama en akıllı üyesi olan kız kardeşi Canan vaktini kitap okuyarak geçiriyor. Kral Şakir'in son aile üyesi kaplumbağa dedesi. Şakir'in en yakın arkadaşı olan Fil Necati tüm gününü Şakir'lerin evinde geçiriyor. Gün boyunca yemek yiyip oyun oynuyor. Okulda hademelik yapan Fil Necati oldukça sakar bir fil. Kitapta bu ilginç karakterlerin başına gelen absürd ve komik olaylar anlatılıyor.

Macera Devam Ediyor

Birkaç yıl öncesine kadar, büyümeyi çok isterdim. Kim istemez ki? Araba kullanmak, tıraş olmak, gece eve geç gelmek, kimseye hesap vermemek, istediğini yemek, istediğini giymek gibi saymakla bitmeyen bir sürü avantajı var. Ancak bu yıl fikir değiştirdim, artık daha fazla büyümek istemiyorum. Azıcık boyum uzadı, birazcık ağabey gibi görünmeye başladım diye öyle çok üstüme gelindi ki saklanacak delik arar hâle düştüm.
Peki, neler mi oldu? Ne olmadı ki?

Kral Şakir-Dostum Bu Çok Havalı!

Ben Şakir, gözlüklerim şekil!
Aslında normal günler yaşamaya çalışıyoruz ama garip olaylar peşimizi bırakmıyor.
Her zaman, olmadık durumlara girip birazcık şans, birazcık zekâ ve çokça takım ruhuyla, hep iyi biten eğlenceli maceralarla havamıza hava katıyoruz.
Siz de havalı olmak istemez misiniz? Haydi o zaman maceraya!

Kral Şakir 6 Dürümler Karışık

Olağanüstü maceralar mahallesinde, Canan ve bizimkilerle yine acayip şeyler peşindeyiz. Kapalıçarşı’da halı işine giren Dünya Bey ’i ziyaret edip coşmuş bulutları sakinleştirmek ve dev karpuzlarla halay çekmek gibi görevlerimiz var.
Temizlik canavarı teyze mi istersiniz, özgüven kazanıp kahraman olan Kumpir mi?
Hadi, üstelik arttırılmış gerçeklikle eğlenceyi daha da arttırıyoruz!

Kral Şakir 7 - Mor Bir Fil Gördüm Sanki

Merhaba arkadaşlar ben Necati yaniii Fil Necati!

Bu kitapta neler mi var? Yemek, dürüm, börek, sarma…

Yok, gene karıştırdım, bunlar değildi.

Tanju sayesinde dinozor çağına zamanda yolculuk yaptık. Büyük büyük büyük babamla karşılaştım. Çok sevdim kendisini, çok duygulandım. Mirket’le yeni bir gezegen keşfettik. Derken Kadriye’nin canavara dönüşen saçıyla aklımız başımızdan gitti. Tam bitti derken denizden çıkan bir lahmacunun peşinde balıkların kasabasına esir düştük.

Eğlence, macera, heyecan ve tabii ki dürüm, lahmacun, börek, sarma ne ararsanız.

Yine muhtişim maceralar sizi bekliyor.

Ay yine acıktım. Kadriye bugün ne pişirdin?

 

Bir Yorum Yaz

Kral Şakir Kampanyalı Tam Set (7 Kitap)

Yazar: Varol Yaşaroğlu
Sayfa: 7 Kitap Her Biri 208 Sayfa
Kağıt: 2.Hamur 
Kapak: Ciltli

Bir Yorum Yaz

 
Yorumlar(0)

Şu anki müşteri yorumları.

özet

  • Ürün Adı:Kral Şakir Kampanyalı Tam Set (7 Kitap)
  • By Eksik Parça Yayınları
  • Fiyat: 145,60 TL
  • Açıklama: Yazar:  Varol Yaşaroğlu Sayfa:  7 Kitap Her Biri 208 Sayfa Kağıt:  2.Hamur  Kapak:  Ciltli
Path: > > > > Kral Şakir Kampanyalı Tam Set (7 Kitap)

Son görüntülenen

QR kodu

Menü