kitap

ODTÜ Çocuklar İçin Deney Kitapları Seti (10 Kitap)

Yeni ürün

Yayınevi: ODTÜ Yayınları
Yazar : Komisyon
ISBN: 2789788610979
Sayfa: 10 Kitap
Kağıt: 1.Hamur
Baskı: Renkli ve Resimli

Daha Fazla Detaylar

Sınırlı Özel İndirim

Liste Fiyatı:
183,00 TL

KitapBilgini Fiyatı:
115,29 TL

- +

Yayınevi: ODTÜ Yayınları

 
Daha Fazla Bilgi

ODTÜ Çocuklar İçin Deney Kitapları Seti (10 Kitap)

Toplam 10 kitaptan oluşan bu setimiz 8 + yaş grubu çocuklar için hazırlanmış olup çocukların evde aileleriyle kaliteli zaman geçirmesine uygun bir tarzda hazırlanmıştır.

İçerisindeki kitaplar; çevreden mekaniğe, evrenin yapısından üstünde yaşadığımız dünyaya ilşkin birbirinden eğlendirici ve öğretici deneyler sunarken bir yandan da çocuklarımıza okulda öğrendiklerini evde uygulayarak pekiştirme imkanı verecektir.

1. Benim Küçük Deneylerim Mekanik

    Mancınığın nasıl çalıştığını keşfetmek, bir vinç, vantilatör veya mıknatıslı otobüs yapmak gerçekleştirilmesi kolay, son dereceeğlenceli ve öğretici deneylerdir.

2. Benim Küçük Deneylerim Sürdürülebilir Dünya

    Atıkları ayrıştırmak, elektriği ekonomik kullanmak, suyu boşa harcamamak, doğadaki çeşitliliğe zarar vermemek dünyamızı korumak için başvurabileceğimiz birçok yöntemden sadece birkaç tanesidir. Bu kitapla çocuklar, basit ve çeşitli deneyler yoluyla doğayı ve yaşamımızı tehdit eden tehlikelerin farkına varacaklardır. Şunu unutmamalıyız ki üstünde yaşayabileceğimiz sadece bir dünya var.

3. Benim Küçük Deneylerim Nasıl Yaptılar ?

    
Genç bilim insanları bu kitabı çok sevecek!

Uçurtma, mikroskop, saat veya termometre gibi araçları sen de evde yapabilirsin. Bu ve benzer araçları yaparken hem dünyamızı

daha iyi kavrayabilir hem de bilimin nasıl çalıştığını görebilirsin.

4. Benim Küçük Deneylerim Mutfak

   Küçük aşçılar bu kitabı çok sevecek!

Küçük pizza, elmalı turta, meyve şişleri ve muz tatlısı gibi yiyecekleri kendi başına yapabileceğini biliyor musun?

Bu kitap yardımıyla bir yandan çeşitli mutfak araç gereçlerini nasıl kullanacağını öğrenirken bir yandan da birbirinden

lezzetli yiyecekler yapabileceksin. Yaptıklarını arkadaşların ya da ailenle paylaşabilirsin.

5. Benim Küçük Deneylerim Yaratıcı Fikirler

    Eğlenirken Öğreniyoruz!  Bir şato veya yağmur sopası yapmak, kendi yüzünün maskesini çıkarmak ya da ejder kuklası, çiçek kolye yapmak son derece öğretici ve eğlendirici çalışmalardır. Bu kitapta bir yandan dünya halklarının kültürlerini öğrenirken bir yandan da kitaptaki fikirleri kolayca gerçekleştirme olanağı bulacaksın. Yaratıcılığını serbest bırak!

6. Benim Küçük Deneylerim Bahçıvanlık

   Küçük bahçıvanlar bu kitaba bayılacak! Tohum ekmek, bitki koleksiyonu yapmak, karanfil ya da fesleğen yetiştirmek veya kendi yarattığın küçük bir bahçeye sahip olmak çok zor değildir. Bunların hepsini yapabileceğini biliyor musun? Aradığın tüm ipuçları bu kitapta seni bekliyor. 

 7. Benim Küçük Deneylerim Plastik Sanatlar

     Parmak boyası, suluboya, tuzlu hamur ve çeşitli baskı teknikleri; tamamı senin için adım adım açıklanıyor. Yapman gereken tek şey hayal gücünü ve yaratıcılığını özgür bırakmak

 8. Benim Küçük Deneylerim Su ve Işık

     Yağmur yağdır, şimşek çaktır ya da bir gök kuşağı yarat. Sabunun sihirli etkileriyle görsel bir yanılgının nasıl oluştuğunu anla. Su ve ışık dünyasını daha iyi anlayabilmek için ihtiyaç duyduğun her şey bu kitapta seni bekliyor.

 9. Benim Küçük Deneylerim Çevre

     Bir su değirmeni veya rüzgârgülü yapmak, kurutulmuş yaprak koleksiyonu oluşturmak, biyogaz yaratmak, kirli suyu yıkamak gibi deneyler öğretici olduğu kadar keyiflidir de... Üstünde yaşadığın nasıl koruyacağını bu kitapla öğrenebilirsin.

 10. Benim Küçük Deneylerim Yaşam ve Dünya

      Farklı tatları ayırmak, DNA'yı keşfetmek, küf oluşturmak, volkanik bir patlama yapmak, ışığın hayatın kaynağı olduğunu kanıtlamak yaşam ve dünyayı daha iyi anlayabilmek için birbirinden güzel ve keyifli deneylerdir. Sen de yapmak ister misin?

Bir Yorum Yaz

ODTÜ Çocuklar İçin Deney Kitapları Seti (10 Kitap)

Yayınevi: ODTÜ Yayınları
Yazar : Komisyon
ISBN: 2789788610979
Sayfa: 10 Kitap
Kağıt: 1.Hamur
Baskı: Renkli ve Resimli

Bir Yorum Yaz

 
Yorumlar(0)

Şu anki müşteri yorumları.

özet

  • Ürün Adı:ODTÜ Çocuklar İçin Deney Kitapları Seti (10 Kitap)
  • By ODTÜ Yayınları
  • Fiyat: 115,29 TL
  • Açıklama: Yayınevi: ODTÜ Yayınları Yazar :  Komisyon ISBN: 2789788610979 Sayfa: 10 Kitap Kağıt: 1.Hamur Baskı: Renkli ve Resimli
Path: > > ODTÜ Çocuklar İçin Deney Kitapları Seti (10 Kitap)

Son görüntülenen

QR kodu

Menü