GÜVENLİ ALIŞVERİŞ İLKELERİMİZ

 Sayın, Tüketici   
            
Kişisel bilgilerinizin güvenliği bizim için en önemli konulardan biridir. Bizim ile paylaştığınız bilgiler, asla bir başka bir kişi yada kuruluşlarla paylaşılmaz.

               
Bazı çok özel durumlarda sitemize sanal post tahsis eden bankalardan yada tarafımızdan sözlü yada yazılı olarak siparişin tarafınızdan verildiğine belirtir sipariş onayı istenebilir.
               
Böyle bir durum karşısında kart hamili banka ya da Biz sizi önceden belirttiğiniz kayıtlı iletişim bilgilerinizden size ulaşarak arayacak ve siparişiniz ile ilgili onay isteyecektir. İlgili bankanın ve Bizim size ulaşabilmesi için bankanızda bulunan ve sitemize kayıt olurken vermiş olduğunuz ortak bilgilerin güncel özlük bilgisi olduğundan emin olunuz, yapacağınız eksik yada yanlış bilgilendirme siparişin elinize ulaşmasını engelleyecektir.
                
Olası güvenlik kontrolü sırasında GSM numaranızın veya sabit telefonunuzun ulaşılamaz, durumunda olması halinde siparişiniz iptal edilebilir.

Üye kaydında girdiğiniz telefon numarasının doğru ve kullanılır olduğundan emin olunuz, siparişiniz ile ilgili her türlü bilgilendirme için bu umaralar ve e-posta adresiniz kullanılacaktır.
Tüm ürünler adrese teslim ve kişiye özel yapılır.

KİŞİSEL BİLGİLERİNİZ ve VERİ GÜVENLİĞİ

Bilgilerinizi korumak Bizim için en önemli ve hasas konuların başında gelir. Bu bilgiler; tüketicilerin kişisel bilgileridir.  

Bizim bu bilgileri sadece tüketici ile kendisi arasındaki ikili ilişki bağlamında amacına uygun bir şekilde kullanır. Bu kişisel bilgiler güvenli bir şekilde tarafımızca saklanmakta Türk ticaret yasalarının belirtmiş olduğu çerçevede tarafımızdan ihtiyaç duyulduğunda kullanılmaktadır, söz konusu bilgiler asla başka kişi  kurum ve kuruluşlarla paylaşılmaz. 

KREDİ KARTI ve GÜVENLİ ALIŞVERİŞ GARANTİSİ

Sayın Tüketici günümüz yaşam standartlarında inernet ve dolayısıyla web üzerinden alışveriş daha da yaygınlaşmakta bu durum bir takım güvenlik açıkları doğrumaktadır. Bu nedenle sanal post ile yaptığınız alışveriş kesinlikle güvenli bir alışveriş yöntemidir. Web üzerinden yapmış olduğunuz her alışverişte sanal post kullanılıyorsanız güvende olduğunuzdan emin olabilirsiniz, kesinlikle tarafımızdan arandığı söylense dahi asla kredi kartı numaranızı ikinci bir şahsa söylemeyin bu bağlamda hiç bir şekilde   müşterilerine ait kredi kartı bilgilerini saklamaz saklayamaz, gerek şirket yönetimi gerekse bilgisayar başındaki bilişim operatörleri tüketicilerin kredi kartı bilgilerine ulaşamaz. Bu bilgiler sadece ve sadece kart hamili banka ile sizin aranızda olan teknik bir konudur.

SSL SİSTEM GÜVENLİĞİ

E-ticaret sistemlerinde  kullanılan SSL güvenlik sistemi tüm Dünyada kullanılan bir güvenlik sistemidir, bu nedenle ürün siparişlerinizde kredi kartı güvenliğiniz için; ciddi anlamdaki e-ticaret sitelerinin kullandığı  Global Sign 256-bit SSL  Secure Socket Layer güvenlik sistemi kullanılmaktadır. Kredi Kartı bilgileriniz gönderilmeden önce şifrelenir, veri transferi esnasında bilgileriniz asla çalınamaz. SSL teknolojisi sunduğu üstün güvenlik ve şifreleme yöntemi sebebiyle Dünya standardı haline gelmiştir. Tarayıcınız (Internet Explorer) bu sistemi hemen tanıyacak ve girdiğiniz sayfaların güvenli olduğunu size bildirmek için; //http// ile başlayan adres satırında güvenli sayfalar anlamına gelen //https// (secure pages-güvenli sayfa) ile başlayan adresleri gösterecektir. Yine tarayıcınızın alt kısmında güvenlik durumunu gösteren asma kilit  işaretini göreceksiniz. Güvenlik sistemimiz Microsoft Internet Exlorer, Netscape Navigator ve SSL kullanabilen tüm tarayıcılar ile uyumludur.

3D Secure Nedir?

İnternet üzerinden kredi kartı ve banka kartıyla yapılan alışveriş işlemlerinin güvenliğinin arttırlıması için geliştirilmiş bir sistemdir.
Visa ve Master Card'ın geliştirdiği bu ''güvenli sanal alışveriş'' çözümleri ile hem kart sahipleri hem de üye işyerleri sahtekarlıklara karşe güvence altına alınmıştır.
Verified by Visa ve Master Card Secure Code logoları bulunan sanal işyerlerinden yapılan online alışverişler Visa ve Master Card güvencesi altındadır.

3D Secure Neden Güvenlidir?

3D Secure sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği ödeme şifresi sorulmakta ve kart sahibinin kimliği doğrulanmaktadır. Yetkisiz kişilerin kartlarını internet ortamında kullanması engellenmektedir.

3D Secure Nasıl Çalışır?

Kart sahibi, kartını internet bankacılığı kanalıyla bankasına kaydettirir.Kartına bağlı bir şifre ve bir güvenlik soru-cevabı tanımlar.
Kart sahibi, sisteme uyumlu sanal işyerinde alışverişini yapar ve ödeme bölümüne geçer.
Kart sahibinin karşısına, bankası tarafından, işlem şifresini ve kişisel güvenlik mesajını soran bir pop-up ekran açılır.
Kart sahibi şifresini girerek işleme devam eder.Şifre, banka tarafından doğrulanınca işlem tamamlanır.

Listeye Eklendi