Q Bebek 0 - 6 ay İlk Kartlarım
Q Bebek 0 - 6 ay İlk Kartlarım
Q Bebek 0 - 6 ay İlk Kartlarım
  • -30%
Q Bebek 0 - 6 ay İlk Kartlarım
Q Bebek 0 - 6 ay İlk Kartlarım
Q Bebek 0 - 6 ay İlk Kartlarım

Q Bebek İlk Kartlarım (0-6 Ay)

Yayınevi: Q Bebek Yayınevi
Yazar: Q Bebek Eğitim Grubu
ISBN: 8680902003020
Kutu Boyutları: 14 x 13 cm
Kart Boyutları : 12.5 x 11.5 cm
Kart sayısı : 20 adet
Kutu Bilgisi : Mukavva
Kağıt Bilgisi: Karton

 

Q Bebek İlk Kartlarım (0-6 Ay)

Doğumdan hemen sonra, bebeklerin retinaları tam gelişmiş düzeyde değildir. Yeni doğmuş bir bebeğin retinası sadece ışık ve karanlığı ya da siyah ve beyaz arasındaki çok güçlü karşıtlıkları (yüksek kontrastı) algılayabilir.

İlk altı ay içerisinde bebek tarafından görülen siyah ve beyaz görüntüler bebeğinizin retinası üzerinden beyine çok önemli görsel sinyaller gönderir. İşte bu güçlü sinyaller bebeğinizin beyin gelişimini artırmak ve görsel gelişimini hızlandırmak açısından çok önemlidir. Üçüncü aydan sonra görsel uyarıcı olarak siyah ve beyaz rengin arasına kırmızı da katılır.

Dünya üzerinde yapılan araştırmalar da ilk 6 ayda yüksek kontrastlı objeler görmesi sağlanan bebeklerde görsel uyarılmanın artması sonucunda beyin gelişiminin hızlandığı gözlenmiştir.

Q Bebek İlk Kartlarım 3-6 ay arasındaki bebeklerimiz için özel olarak hazırlanmıştır.

Ve bebeğinizin göz takibine de başladığı 3. aydan itibaren kullanılması tavsiye olunur.

Setimizde toplam 20 kalın karton kart ve arkalı önlü 40 adet siyah-beyaz ve kırmızı birbirini takip eden illüstrasyon vardır.

Tüm resimler özel olarak birbirinin kontrası olacak şekilde hazırlanmıştır.

Kartlar üzerinde belirtilen sıralama ile kullanılmalıdır. Sıralamanın değiştirerek kullanılması tavsiye edilmemektedir.

Kartlar üzerinde bulunan deliklerinden kutuların içinde bulunan asma halkalarına takılarak bebeklerin puset ya da beşiklerine görebilecekleri gibi asılır. Ve 1 gün süre ile ön yüz, 1 gün süreyle diğer yüz asılı kalır. Tüm kartların bitimine kadar aynı işlem tekrarlanır.

Kartlar askıda takılı iken bebeğinizle kartlar hakkında konuşabilirsiniz. Ancak burada önemli olan unsurun bebeğin karttaki resmin ne olduğunu anlamasından çok, gün içerisinde resimde bulunan kontrastları gözleri ile takip edebilmesi ve bu takip sonucunda beyninin uyarılması olduğunun unutulmaması gerektiğidir.

Kartlarımız belirtilen süre ve sıralama dışında düzensiz aralıklarla ve belirsiz sürelerde elde gösterimlerde  arzu edilen düzeyde olumlu etki sağlamayacaktır.

Kartların ve askı zincirinin bebek ve çocuklarımız tarafından kazalara sebebiyet oluşturabilecek şekilde ağıza alınamamasına ve kendisine zarar verecek şekillerde kullanılmamasına lütfen dikkat ediniz.

Q Bebek İlk Kartlarım ailelerimiz tarafından rahatlıkla kullanılabilecek şekilde hazırlanmıştır.

 

No reviews

Bu ürünü alan alıcılar ayrıca şunları da aldılar:

Listeye Eklendi